Naši sportovci na konci roku bilancují sezonu 2021

prosinec 2021

Petr Cmunt: Začátkem dubna letošního roku jsem absolvoval moje první zahraniční soustředění v Chorvatsku, věřil jsem, že mě teplejší počasí připraví rychleji do závodní sezóny. Prvním důležitým závodem byla Xterra v Prachaticích, závod světového poháru. Zde jsem obsadil v mé věkové kategorii 25-29 let 3. místo. MČR jsem si střihl i na silnici, a to hned v olympijských distancích 3.7. v Příbrami, což není úplně moje disciplína, zde jsem obsadil 4. místo. Pro regionální závodníky vznikl nový seriál závodů TRI CUP ADVENTURE se závody 26.6.DachsmanXC triatlon (2.místo), 17.7. Šindel cup (1.místo), 26.7. Krušnoman cross triatlon (2.místo), 10.9. MUHU cross duatlon (1.místo). Celkového vítězství se mi podařilo dosáhnout i přes vážné poranění prstů levé ruky, které jsem si udělal začátkem srpna, a tím přišel o většinu důležitých závodů v sezoně. Znovu jsem se postavil na start až v Itálii na konci září, a to rovnou na Mistrovství Evropy v terénním duatlonu. Zde jsem dokázal i přes tréninkový deficit zvítězit a o dva dny později, opět na krásném místě v Dolomitech vyhrát i na trialonovém závodě ve své věkové kategorii. V letošním roce jsem se zúčastnil i závodů na horském kole: Podralsko 25km 1., KPŽ Ralsko 3., ČT Author cup 1.; dále pak některých běžeckých závodů, které byli jako zpestření běžeckých tréninků. Letošní závodní sezona byla pro mě, co se týče úspěchů, díky zranění kratší, ale beru to jako ponaučení pro příště.

Příští rok má Petr se svou přítelkyní Štěpánkou, též úspěšnou závodnicí, v plánu se zúčastnit více zahraničních závodů. Byli by proto rádi za každou sponzorskou podporu.

Milan Krejčí by v bilanci letošního roku vypíchl tři závody: Závod v terénním triatlonu Xterra Prague MČR, který dopadl nad jeho očekávání. 13. místo v kategorii z 36 triatletů považuje za ´neskutečný výsledek´. V celkovém pořadí byl 70. ze 138 závodníků. Jako další Milan uvádí závod MČR ve středním triatlonu, kde za nepříznivých povětrnostních podmínek vybojoval 11. místo v kategorii z 23 triatletů a 59. absolutně ze 113. mužů. Nejvíc ze všech závodů sezony pro něj byla účast na mistrovství Evropy v terénním triatlonu - Xterra European Championship Zittau: „Závod měl super organizaci a neskutečnou atmosféru. Diváci fandili a burcovali závodníky po celé trati. I přes bolest a svalové křeče, které se začaly objevovat po dvou hodinách na kole a přetrvávaly až do cíle, to byl úžasný zážitek. Závod jsem dokončil na 18. místě ze 34. triatletů v kategorii a 82. ze 147. sportovců absolutního pořadí. Výsledek mi udělal velkou radost a doufám, že si tady zase příští rok všichni zazávodíme.“

Věřím, že ano a držíme palce, ať se dál daří!

Václav Hladík: „Letošní sezónu bych shrnul v několika slovech, pohádka, radost, šílenství, euforie, do teď nechápu, co se přesně stalo. Nejspíš jsem sklidil ovoce za chtíč, vytrvalost a hodně tvrdý tréninky. Největší úspěch, na který jsem nikdy nepomyslel byla výhra Runtour Liberec 5 km. Všem jsem na druhem kilometru utekl a tu pohádku si držel až do cíle. Chci všem poděkovat a popřát mnoho úspěchu v novém roce 2022.“

I my přejeme do roku 2022 a nové sportovní sezony úspěch a zdraví.

David Kváč: David letos zaznamenal opět velké zlepšení. Připomínám, že se cyklistice věnuje teprve třetí sezonu (do té doby hrál hokej) a tak se potřebuje tzv. ´vyjezdit´. Jezdí proto silniční cyklistiku, cyklokros i horské kolo.
Letos se zúčastnil závodního seriálu Kolo pro život, Čs. poháru horských kol a Autorcupu. V Českolipském poháru získal v kat. junior 1. místo.

Davidovi přejem, aby ho sport dál bavil a výkonnostně se pořád zlepšoval takovým tempem, jako dosud.

Viktorie Ondřejová: Za letošní sezónu měla několik ocenění. Krásný dárek po jejím uzavření přišel přímo z Ameriky. Díky úspěchům v oficiálních westernových závodech pod asociací APHA dostala 2 ROM. Tento titul se uděluje koním, kteří získají v prů-běhu svojí kariéry v dané disciplíně minimálně 10 bodů. Body samozřejmě není jednoduché získat. Aby je kůň dostal, musel se po celou dobu objevovat na předních příčkách.
V hobby závodech získala díky celé úspěšné sezóně titul Champion of Champions (šampion ze všech šampionů
v kategorii hříbat) a zároveň vyhrála hlavní cenu, díky níž může obohatit svůj chov. Tou cenou je připouštění jedním z hřebců plemene American Paint Horse z ranče Radana.
Příští rok se Viki závodit nechystá. Chce se věnovat spíš tréninku. Úplně ale z prostředí závodů nevypadne. „Znám se s organizátorkou závodů a budu s ní všechny závody připravovat. Zas vše uvidím z té druhé stránky. A další rok bych se vrátila v sedle s oběma klisničkami.“ Největší Paint show ČR si ale Viki ujít nenechá a chce se určitě zúčastnit i v r. 2022. Alespoň jedněch závodů.

Do nového roku přejeme hodně štěstí, ať se daří!