Nejkrásnější nádraží kraje navštívil ex císař Ferdinand

28.11.2017 19:54

V sobotu se na trati Bakov nad Jizerou - Nový Bor proháněly historické parní vlaky, které doslova praskaly ve švech. Ve 13.15 hod. dorazil na nádraží v Doksech samotný ex císař Ferdinand V. zvaný Dobrotivý. Živá hudba, sladké občerstvení, malinovka a výstava k historii nádraží v Hraběcí čekárně. Ta kdysi sloužila rodině Valdštejnů, kteří se výrazně zasloužili o to, že nová železniční trať z Bakova do České Lípy vedla právě přes Doksy.
Mimochodem, víte, že se Doksy staly v letošním roce nejkrásnějším českým nádražím Libereckého kraje? Pro nádraží známé především takzvanou Hraběcí čekárnou s vymalovanými obrazy Máchova jezera a zámku v Dok-sech, ležící na trati mezi Bakovem nad Jizerou a Českou Lípou, hlasovalo 1602 lidí. Na druhém místě v anketě
o nejkrásnější nádraží se umístily Třebívlice s 1429 hlasy. Celkem lidé do letošní ankety o nejkrásnější nádraží zaslali na 7600 hlasů.        
Pro zajímavost ještě doplňuji, že vloni v anketě o nej-krásnější nádraží uspěla Mimoň a rok před tím nádraží Nový Jičín - město.