Na mozkovou mrtvici se špendlíkem?

21.11.2013 21:44

Po internetu koluje ´návod´ z čínské medicíny, jak rychle pomoci, když je někdo stižen mrtvicí. Požádala jsem o názor studentku čínské medicíny, který uvádím pod návodem. Píšu to sem proto, že možná i vám mrtvicový mail přišel - tak ať k němu máte víc informací.

 

Mějte doma injekční stříkačku nebo jehlu. Tímto zvláštním a netradičním způsobem můžete zachránit postižené mozkovou mrtvicí.

Návod si přečtěte pozorně až do konce a pak jej pošlete dále. Nikdy totiž nevíte, komu ještě může pomoci a čí život na vás závisí.

«Můj otec ochrnul a později zemřel na následky mozkové mrtvice. Škoda, že jsem o tomto způsobu první pomoci nevěděl dříve.

Během záchvatu mozkové mrtvice dochází k postupnému přerušení kapilár. Při prvních příznacích mrtvice zachovejte klid. Postiženého nepřesunujte, a to nezávisle na tom, kde se nachází, protože při přemísťování mohou mozkové kapiláry prasknout.

 

Pomozte postiženému, aby se usadil v poloze, v níž nemůže znovu upadnout. Poté můžete začít s pouštěním krve.

Máte-li doma sterilní injekční stříkačku a jehlu, jsou k tomu nejvhodnější, v opačném případě můžete použít šicí jehlu nebo špendlík.

 

1. Podržte jehlu nebo špendlík nad ohněm, aby byly sterilní. Potom jehlou probodněte konečky všech 10 prstů na rukou.

 

2. Nejsou to žádné konkrétní akupunkturní body. Prostě píchnete milimetr od nehtu.

 

3. Bodněte tak, aby vytékala krev.

 

4. Jestliže krev nezačne kapat, stlačte propíchnutý prst svými prsty.

 

5. Když všech 10 prstů krvácí, počkejte několik minut, načež se postižený probere.

 

6. Pokud má postižený zkřivené rty, potáhněte za uši, až zčervenají.

 

7. Potom do každého ušního lalůčku dvakrát píchněte tak, aby z každého lalůčku vytekly dvě kapky krve. Za několik minut se musí postižený probrat.

 

Počkejte, až se stav postiženého normalizuje a neprojevují se žádné nezvyklé příznaky. Teprve potom nemocného převezte do nemocnice. V případě, že je nemocný spěšně odvezen sanitkou do nemocnice, mohou otřesy při jízdě způsobit, že mozkové kapiláry postiženého praskají.

Jestliže se postiženému podaří vstát a jít, je zachráněn. O pouštění krve, jež slouží k záchraně života, jsem se dozvěděl od odborníka čínské tradiční medicíny doktora Cha Bu Tina, který žije v San-Juke.

S touto metodou mám praktické zkušenosti, a proto mohu říct, že je účinná na 100 %.

Jestliže si všichni zapamatujeme tuto metodu pouštění krve a neprodleně zahájíme záchranu, postižený se během krátké doby zcela zotaví.

Pošlete, prosím, po přečtení uvedený návod všem svým známým. Můžete tak zachránit někomu život při mozkové mrtvici.

 

Názor Katky, studentky čínské medicíny

O tom jsem neslyšela.
Za prvé neni pravda, že to nejsou akupunkturní body. Jsou to silně vypouštěcí body. Některá škola je lokalizuje právě na špičce prstů. My jsme měli tu běžnější u baze nehtu.
Napichování je možné, ale nešla bych do všech prstů. Tam už je nutné brát v potaz jaká je to dráha. ( na jednu stranu je dobré vypustit - stáhnout energii z hlavy, ale na druhou nechceš toho dotyčného úplně vyčerpat) Spíše se tam ještě kombinují body na nohou, které také silně stáhnou energii dolů.
Nicméně, se běžně doporučuje zavolat rychlou. Rozhodně ho nevozit autem. Když by se něco v autě stalo, vina je na řidiči.
Z mého pohledu bych to asi takhle obecně nedoporučila.