Alergie

02.04.2014 21:43

Alergie vznikají jako reakce těla na něco, k čemu je zvýšeně citlivé – např. pyl, prach, peří, zvířecí srst, potraviny, hmyzí kousnutí, žihadla, parfém… Alergie tudíž spočívají v přecitlivosti a v silné obranné reakci organismu na určité látky, které jsou pro jiné lidi neškodné.

Alergie tudíž spočívají v přecitlivosti a v silné obranné reakci organismu na určité látky, které jsou pro jiné lidi neškodné. Jako důsledek alergické reakce se pak objevují příznaky jako slzení a pálení očí, bolesti hlavy, kašel, kýchání, vyrážky, sípání, astma, senná rýma, ekzém. Objevují se též názory, že s alergeny mohou souviset i stavy jako deprese, nespavost, hyperaktivita, neschopnost soustředit se.

Duševní příčiny

Alergie je přehnaná reakce těla na útoky zvenčí, které však žádnými skutečnými útoky nejsou. Zároveň je znamením silné agrese a přehnané obrany. ´Já´ se uzavírá a nechce být konfrontováno s určitými věcmi nebo situacemi. Tato duchovní obrana se pak přenáší na fyzické tělo. Často stačí k vyvolání záchvatu už jenom představa alergické látky. Nejedná se tedy o konkrétní látku, ale o představu, která se za ní skrývá nebo je s ní spojena (např. domácí prach – vnitřní měřítko určuje vysoký ideál, který není uskutečnitelný, alergik považuje určité oblasti života za nečisté a jako takové je odmítá; zvířecí srst – odmítání pozůstatku zvířete v člověku, pud je posuzován jako něco špinavého a proto je odmítán, přičemž je současně evidentní i velká pudové touha.). Alergie tedy poukazuje, že člověk něco vnitřně odmítá, je proti něčemu, co není v souladu s jeho představami a proto se od toho odvrací, brání, izoluje.

Strava

Skoro každé jídlo může vyvolat alergickou odezvu, např. nevolnost, zvracení, průjem. Nejběžnějšími alergeny v tomto směru jsou mléko a mléčné výrobky, vejce, ořechy, ryby, pšenice, čokoláda. Čokoláda, sýry a červené víno mohou způsobovat migrénu, potravinářské přísady, zvláště tatrazin a benzonáty mohou u dětí způsobovat problémy s hyperaktivitou a problémy v chování. Kojenci mohou díky alergii na bílkoviny obsažené v mléku trpět větry, zácpou a průjmem, následně se může vyvinout i astma a ekzém.

Při podezření, že problémy působí určité potraviny, zkuste vylučovací dietu – na 3 týdny vyřaďte konkrétní potravinu (vždy jen jednu!) a pozorujte výsledek.

Další alternativní metody

Vzhledem k tomu, že alergii může způsobovat jakákoliv látka, nelze doporučit obecně žádný z přípravků aromaterapie či fytoterapie. Použití je naprosto individuelní, a tak alespoň:

  • zkuste vystopovat, co vám alergickou reakci způsobuje
  • zlepšete co nejvíce svůj celkový zdravotní stav, dostatečně odpočívejte a relaxujte
  • naučte se lépe zvládat stres, úzkost a napětí
  • a vězte, že ne každá obtíž je vyvolána alergií, může se jednat ´pouze´ o přecitlivělost, nesnášenlivost, obtíž může být způsobena i zcela jiným onemocněním

Rozsah článku nemůže pokrýt danou problematiku ani potřebný individuální přístup k léčbě. Při vážnějších obtížích proto vždy konzultujte s příslušným odborníkem!

Livia Vážná Hoffmannová