8. Instruktáž fungování zastupitelského orgánu Provodín

23.05.2014 21:50

ČÁST 8.KULTURNÍ A SPORTOVNÍ VÝBOR

Aktivity kulturního a sportovního výboru patří k těm viditelným – kdo by neznal dětský den, florbalový turnaj, dětský karneval, Mikuláše aj. Co už viditelné není, jsou hodiny, které je třeba organizaci takových akcí věnovat.

„Není umění si najmout za drahé peníze ´firmu´, která se o vše postará sama“, říká předseda výboru zastupitel Jan Petříček a dodává: „Náš výbor se snaží zajistit co nejvíc věcí vlastními silami. Hodně stavíme i na osobních kontaktech, kdy se nám podaří sehnat zajímavé lidi doslova za párek s rohlíkem. Ušetřené finance tak můžeme dát do další ´atrakce´ nebo více odměn pro děti.“        
Podmínkou práce v tomto výboru je nadšení pro věc a ochota věnovat svůj volný čas. V tomto směru si předseda tým, který tvoří Bára Bratršovská, Monika Kuchynková a Jana Petříčková hodně chválí: „Podařilo se dát dohromady bezvadné, velmi ochotné lidi. Všechny jsou to maminky, vnáší tak i ´dětský pohled´.  

Na otázku, co dokáže organizaci větší akce nejvíc nabourat, nezněla odpověď ´počasí´ - většinou je totiž pro tento případ připravena nějaká alternativa nebo se akce přesune - největší ´krizovkou´ bývá odvolání hosta na poslední chvíli. Vše se plánuje s předstihem; nemoc, postup v soutěži, odvolání kvůli nenadálé pracovní povinnosti – to se naplánovat nedá. Hledat pak v šibeničním termínu adekvátní náhradu není snadné. U sportovních akcí to zase bývají změny v přihlašováni a odhlašování účastníků (opět na poslední chvíli). Asi jen ten, kdo někdy něco pro druhé organizoval, ví, jaké nervy to pak dokážou být.

Podle mne dnes tvoří kulturní a sportovní výbor parta, která svůj volný čas akcím pro druhé dává ráda. Nemyslím, že by v Provodíně byl takových lidí zrovna nadbytek.